Ukraina pochwala utworzenie koalicji obrony powietrznej zachodnich sojuszników

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i minister obrony Rustem Umerow z zadowoleniem przyjęli utworzenie przez zachodnich sojuszników Ukrainy „koalicji” składającej się z 20 narodów, której celem jest wzmocnienie obrony powietrznej. Powstanie tej koalicji, która koncentruje się na wzmocnieniu zdolności Ukrainy wobec sił rosyjskich, zostało potwierdzone podczas wirtualnego spotkania „grupy Ramsteina” badającej potrzeby militarne Ukrainy.

Ministerstwo Obrony Niemiec we współpracy z Francją odegrało wiodącą rolę w utworzeniu koalicji, podkreślając współpracę międzynarodową w zakresie zaspokajania potrzeb obronnych Ukrainy. Prezydent Zełenski wyraził wdzięczność każdemu uczestniczącemu krajowi, doceniając jego wysiłki na rzecz poprawy ochrony ukraińskich miast i wsi przed potencjalnymi atakami Rosji.

Choć specyfika działań koalicji pozostaje nieujawniona ze względów bezpieczeństwa, Zełenski zapewnił opinię publiczną, że tarcza powietrzna Ukrainy stopniowo się wzmacnia. Koalicja ta jest jedną z kilku inicjatyw poświęconych różnym aspektom strategii obronnej Ukrainy.

Minister obrony Rustem Umerow podkreślił dodatkową pomoc zadeklarowaną przez członków koalicji, w tym pakiet niemieckiej obrony powietrznej ogłoszony podczas niedawnej wizyty ministra obrony Borisa Pistoriusa w Kijowie. Doceniono także wkład Holandii i Estonii, zwłaszcza w dziedzinie technologii informatycznych.

Naczelny dowódca wojskowy Ukrainy, generał Walery Załużny, wziął udział w spotkaniu i opisał sytuację na froncie o długości 1000 km (600 mil) jako „skomplikowaną, ale możliwą do kontrolowania” za pośrednictwem telegramu.

Zełenski konsekwentnie podkreślał znaczenie poprawy zdolności obrony powietrznej w celu ochrony ukraińskich miast przed rosyjskimi nalotami, zwłaszcza gdy nadchodzi zimowa pogoda. Przez prawie 21 miesięcy konfliktu Rosja atakowała ukraińskie elektrownie i infrastrukturę w różnych punktach, dalej podkreślając konieczność posiadania solidnej obrony powietrznej.

Ataki rakietowe i drony nie tylko dotknęły cele wojskowe, ale także miejsca cywilne, w tym bloki mieszkalne. Chociaż Rosja zaprzecza celowemu atakowaniu ludności cywilnej, trwający konflikt podkreśla konieczność wzmocnienia przez Ukrainę mechanizmów obronnych w celu ochrony zarówno ludności, jak i infrastruktury krytycznej. Utworzenie koalicji obrony powietrznej zachodnich sojuszników oznacza wspólny wysiłek na rzecz zwiększenia odporności Ukrainy na potencjalne zagrożenia i postęp w ogólnej strategii obronnej kraju.

Share this article
Shareable URL
Prev Post

Senat Brazylii głosuje za ograniczeniem indywidualnych decyzji sędziów Sądu Najwyższego

Next Post

Burmistrz twierdzi, że Paryż nie jest przygotowany na igrzyska olimpijskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Read next

Raport ONZ o rzekomych zbrodniach wojennych w Izraelu i Strefie Gazy podkreśla naruszenia po obu stronachGenewa, Szwajcaria – Raport Organizacji Narodów Zjednoczonych opublikowany w środę oskarżył zarówno siły izraelskie, jak i palestyńskie o popełnienie zbrodni wojennych podczas ostatnich działań wojennych, podkreślając niszczycielski wpływ na ludność cywilną w Strefie Gazy i Izraelu. Szczegółowe dochodzenie przeprowadzone przez Niezależną Międzynarodową Komisję Śledczą ONZ stanowi krytyczną analizę przemocy i naruszeń praw człowieka po obu stronach konfliktu.

Podsumowanie ustaleń: Raport, który koncentruje się na wydarzeniach związanych z atakiem Hamasu z 7 października…