Władze peruwiańskie udaremniły próbę handlu ludźmi, ratując tysiące żółwi

Celnicy na lotnisku w Limie w Peru przechwycili poważną próbę przemytu, podczas której skonfiskowali 4001 żywych żółwi przeznaczonych do Indonezji. Żółwie, cenione w niektórych regionach za jaja i mięso, odkryto z niedokładną dokumentacją eksportową, błędną identyfikacją gatunku i wieku. Gady, w tym żółwie rzeczne z Ameryki Południowej i żółwie Taricaya, znajdują się obecnie pod opieką autoryzowanego ośrodka hodowlanego w Limie, a władze ustalają ich ostateczne miejsce przeznaczenia.

Peruwiańscy celnicy na lotnisku w Limie skutecznie udaremnili próbę przemytu tysięcy żywych żółwi zmierzających do Indonezji. Ze względu na delikatność jaj i mięsa żółwi w niektórych częściach świata są one celem nielegalnego handlu. Operacja handlu ludźmi została ujawniona, gdy władze odkryły rozbieżności w dokumentach eksportowych, w tym błędną identyfikację gatunków i niedokładne dane dotyczące wieku zwierząt.

Przechwycone żółwie, w sumie 4001, zostały przeniesione do autoryzowanego ośrodka hodowlanego w Limie. Urzędnicy potwierdzają, że gady będą otoczone opieką w ośrodku do czasu podjęcia decyzji dotyczącej ich ostatecznego przeznaczenia. Pomimo trudnych okoliczności jak dotąd nie zgłoszono żadnych ofiar śmiertelnych wśród żółwi.

Wśród skonfiskowanych żółwi ponad 400 zidentyfikowano jako południowoamerykańskie żółwie rzeczne (Podocnemis expansa), a według urzędników ds. ochrony środowiska „nie udało się ustalić ich legalnego pochodzenia”. Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody (IUCN) zaleciła przeklasyfikowanie tego gatunku na „krytycznie zagrożony” ze względu na malejącą liczebność. Pozostałe żółwie to żółwie Taricaya (Podocnemis unifilis), powszechnie znane jako żółwie rzeczne żółtocętkowane. Jednak ich szacowany wiek był sprzeczny z informacjami zawartymi w dokumentach eksportowych.

Peruwiańska Krajowa Służba Leśnictwa i Dzikiej Przyrody (Serfor) zwróciła uwagę na ciągły problem nielegalnego handlu dziką fauną i florą, przy czym małpy, żółwie i papugi należą do najbardziej poszukiwanych zwierząt przez handlarzy. Przechwycenie tej próby handlu żółwiami podkreśla znaczenie współpracy międzynarodowej i rygorystycznych środków zwalczania nielegalnego handlu zagrożonymi gatunkami.

Pomyślne przechwycenie tysięcy żółwi na lotnisku w Limie stanowi kluczowy krok w walce z nielegalnym handlem dziką fauną i florą. Władze peruwiańskie, zwłaszcza Krajowa Służba Leśnictwa i Dzikiej Przyrody (Serfor), w dalszym ciągu odgrywają kluczową rolę w ratowaniu zwierząt przed handlarzami. Incydent podkreśla potrzebę ciągłych wysiłków na rzecz rozwiązania problemu nielegalnego handlu zagrożonymi gatunkami i jego powstrzymania, chroniąc jednocześnie globalną różnorodność biologiczną.

Share this article
Shareable URL
Prev Post

Chiny wykorzystują religię „Bogini Pokoju” Mazu jako instrument polityczny podczas wyborów na Tajwanie

Next Post

Zamknięcie ambasady Francji w Nigrze w obliczu napięć z juntą wojskową

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Read next